Gabionový koš 50x50x200 cm (oko 10×5 cm)

1361 1868  s DPH

Pohledový gabionový koš o rozměrech 50 cm na výšku, 50 cm na šířku a 200 cm na délku. Koš je sestaven z gabionových sítí s okem 10×5 centimetrů a je vhodný pro skládaný i sypaný typ gabionového plotu.

Gabionový koš s rozměry 50x50x200 cm a velikosti oka 10×5 cm. Díky menší velikosti oka 10×5 cm je možné gabionovou zeď mechanicky vysypat nebo ručně vyskládat. Koše s šířkou 50 cm nejsou vhodné pro stavbu opěrných zdí. Pro opěrné gabionové ploty se hodí gabionové koše se šířkou jeden metr.

gabionová stěna s květináčem v oku 10x5 cm

Pro gabionový koš s okem 10×5 cm je vhodné zvolit kámen s frakcí 63–125 mm, ze kterého buď ručně skládáme mozaiku nebo mechanicky sypeme. U gabionových košů se ale fantazii meze nekladou. Lze je vyplnit i jiným materiálem a to například skleněnými valounky, dřevěným fragmentem nebo dřevěnou kulatinou. Popřípadě lze udělat tzv. zelený gabion a osázet ho různými popínavými rostlinami.

Skládání gabionových košů

Ušetřete peníze a vyberte si správné varianty gabionových košů. Gabionové koše, které navazují už nepotřebují znovu jednu nebo dvě sítě a příslušný počet spirál. Záleží podle pozice, kde se gabionový koš nachází. Navazující koše v prvním patře (na obrázku vpravo se zeleným ohraničením) nepotřebují již levé sítě a k nim 4 gabionové spirály. První gabionový koš do patra (na obrázku v červeném rámu) si vystačí bez spodní gabionové sítě a čtyř spirál. Poslední variantě košů říkáme „navazující do patra“. Tyto gabionové koše nepotřebují dvě sítě a to levou a spodní (ušetříme celkem sedm gabionových spirál na jednom koši).

V projektu, kde stavíte velkou gabionovou zeď, můžou správné varianty gabionových košů ušetřit až tisíce korun.

Popis variant gabionových košů na gabionové zdi

Obsah sestaveného gabionového koše:

  • gabionové sítě
  • spojovací spirály
  • distanční spony
Hmotnost 13 kg
Délka

200 cm

Šířka

50 cm

Výška

50 cm

Průměr drátu

4 mm

Antikorozní vrstva

Galfan – Zn (95%) + Al (5%)

Počet spon

6

Objem

0,5 m3

Velikost oka

10×5 cm

Podobné produkty

Název

Přejít nahoru