Gabionový koš 50x30x100cm (oko 10×10 cm)

537 791  s DPH

Gabionový koš o rozměrech 50 cm na výšku, 30 cm na šířku a 100 cm na délku. Koš je sestaven z gabionových sítí s okem 10×10 centimetrů, a proto je vhodný pro stavbu skládaného gabionového plotu.

Gabionový koš s rozměry 50x30x100 cm a velikosti oka 10×10 cm. Tento koš je vhodný pro stavbu skládaných gabionových plotů, které jsou pohledové ze všech stran. Jedná se o tenčí gabionový koš a tedy nedoporučujeme aby sloužil jako opěrná zeď. Pro opěrné zdi bychom zvolili gabionový koš s šířkou 1 metr.

Gabionová stěna ze sítí s okem 10x10cm

Pro gabionový koš s okem 10×10 cm je vhodné zvolit kámen s frakcí 125–250 mm, ze kterého ručně skládáme mozaiku. U gabionových košů se ale fantazii meze nekladou. Lze je vyplnit i jiným materiálem a to například skleněnými valounky, dřevěným fragmentem nebo dřevěnou kulatinou. Popřípadě lze udělat tzv. zelený gabion a osázet ho různými popínavými rostlinami.

Skládání gabionových košů

Ušetřete peníze a vyberte si správné varianty gabionových košů. Gabionové koše, které navazují už nepotřebují znovu jednu nebo dvě sítě a příslušný počet spirál. Záleží podle pozice, kde se gabionový koš nachází. Navazující koše v prvním patře (na obrázku vpravo se zeleným ohraničením) nepotřebují již levé sítě a k nim 4 gabionové spirály. První gabionový koš do patra (na obrázku v červeném rámu) si vystačí bez spodní gabionové sítě a čtyř spirál. Poslední variantě košů říkáme „navazující do patra“. Tyto gabionové koše nepotřebují dvě sítě a to levou a spodní (ušetříme celkem sedm gabionových spirál na jednom koši).

V projektu, kde stavíte velkou gabionovou zeď, můžou správné varianty gabionových košů ušetřit až tisíce korun.

Popis variant gabionových košů na gabionové zdi

Obsah sestaveného gabionového koše:

  • gabionové sítě
  • spojovací spirály
  • distanční spony
Hmotnost 6.8 kg
Délka

100 cm

Šířka

30 cm

Výška

50 cm

Průměr drátu

4 mm

Antikorozní vrstva

Galfan – Zn (95%) + Al (5%)

Počet spon

3

Objem

0,15 m3

Velikost oka

10×10 cm

Podobné produkty

Název

Přejít nahoru