Máte dotaz? Napište nám na info@dskamen.cz 

Gabionový koš 50x50x100 cm (oko 10×10 cm)

Domů » E-shop s gabiony a kamenickým materiálem » Gabionový koš 50x50x100 cm (oko 10×10 cm)

509 886  s DPH

Gabionový koš o rozměrech 50 cm na výšku, 50 cm na šířku a 100 cm na délku. Koš je sestaven z gabionových sítí s okem 10×10 centimetrů, a proto je vhodný pro stavbu skládaného gabionového plotu.

Gabionový koš s rozměry 50x50x100 cm a velikosti oka 10×10 cm. Tento koš je vhodný pro stavbu skládaných gabionových plotů, které jsou pohledové ze všech stran. Nebo také pro stavbu robustní opěrné gabionové stěny. Kvůli svým dobrým vlastnostem jsou gabiony často využívány k sanaci svahů nebo břehů.

Gabionová stěna ze sítí s okem 10x10cm

Pro gabionový koš s okem 10×10 cm je vhodné zvolit kámen s frakcí 125–250 mm, ze kterého ručně skládáme mozaiku. Tento gabionový koš lze také vysypat s kamenem s větší frakcí. U gabionových košů se ale fantazii meze nekladou. Lze je vyplnit i jiným materiálem a to například skleněnými valounky, dřevěným fragmentem nebo dřevěnou kulatinou. Popřípadě lze udělat tzv. zelený gabion a osázet ho různými popínavými rostlinami.

Skládání gabionových košů

Ušetřete peníze a vyberte si správné varianty gabionových košů. Gabionové koše, které navazují už nepotřebují znovu jednu nebo dvě sítě a příslušný počet spirál. Záleží podle pozice, kde se gabionový koš nachází. Navazující koše v prvním patře (na obrázku vpravo se zeleným ohraničením) nepotřebují již levé sítě a k nim 4 gabionové spirály. První gabionový koš do patra (na obrázku v červeném rámu) si vystačí bez spodní gabionové sítě a čtyř spirál. Poslední variantě košů říkáme „navazující do patra“. Tyto gabionové koše nepotřebují dvě sítě a to levou a spodní (ušetříme celkem sedm gabionových spirál na jednom koši).

V projektu, kde stavíte velkou gabionovou zeď, můžou správné varianty gabionových košů ušetřit až tisíce korun.

Popis variant gabionových košů na gabionové zdi

Obsah sestaveného gabionového koše:

  • gabionové sítě
  • spojovací spirály
  • distanční spony
Hmotnost 6.5 kg
Délka

100 cm

Šířka

50 cm

Výška

50 cm

Průměr drátu

4 mm

Antikorozní vrstva

Galfan – Zn (95%) + Al (5%)

Počet spon

3

Objem

0,25 m3

Velikost oka

10×10 cm

Podobné produkty

Název

Přejít nahoru