A jak jsme začali?

Vše začalo zhruba před šestnácti lety, když Ivoš a Olda (majitelé firmy) začali odborné studium na Střední uměleckoprůmyslové škole ve Světlé nad Sázavou. Zde se i potkali a spřátelili budoucí pracovní partneři.

Kluci mají kromě X let zkušeností a praxe v arzenálu vystudovanou odbornost v kamenickém řemesle. Výuční list v oboru kameník, maturita v oboru umělecký kamenosochař a vyšší odborné vzdělání v oblasti řízení výroby a zpracování kamene. V roce 2014 úspěšně absolvovali roční školení od Národního památkového ústavu, kde oba získali certifikát Kameník – specialista pro památkovou obnovu. Studijní ambice ale nekončí. V brzké budoucnosti jsou v plánu mostařské zkoušky a kdoví co dál.

Čemu se věnujeme?

Od roku 2010 se po celé České Republice věnujeme nejrůznějším kamenným stavbám. Ať už se jedná o kamenné zdi, gabionové ploty, dlažby, obklady, kamenné sokly, kamenné pracovní desky v kuchyni nebo restaurování hrobů, soch a památek. Umíme také udělat kamenná futra tradiční technologií.

V roce 2015 jsme začali úzce spolupracovat s firmou Chládek a Tintěra. Za ta léta jsme na českých železnicích postavili několik mostů a vyměnili spoustu kamenných propustků. Pokud jste jeli poslední dobou vlakem, tak jste nejspíše přejeli propustek, který jsme s velkou pravděpodobností dělali my :-).

Kamenictví Kněžská, e‑shop a budoucnost

V roce 2019 jsme se rozhodli pustit do zatím našeho největšího projektu. Kamenictví v Kněžské. Jedná se o šest set metrů čtverečních velkou bývalou stáčírnu vody, kterou pomalu rekonstruujeme a měníme k obrazu svému. Můžete se těšit na největší kamenictví na Vysočině se spoustou nových služeb. Ale to se včas vše dozvíte . . .

Spolu s kamenictvím spouštíme e-shop a velkoobchod s gabionovými sítěmi pro stavbu gabionových plotů. Vše je v živém procesu a můžete se těšit dále na postupné rozšiřování sortimentu na kámen, obklady, dlažby, interiér/exteriér a mnohem víc. Prostě vše co je potřeba pro toto krásné kamenické řemeslo.

Kamenické služby

Gabionová stěna

Gabionové ploty

Interiérová dlažba s petrolejovou barvou

Dlažba interiér/exteriér

Výběr z kamenných obkladů

Obklady interiér/exteriér

Vysokotlaké čištění kamenné zdi u kolejí

Vysokotlaké čištění

Kamenná socha

Sochařské práce a umělecká výroba

Kamenný hrob

Hřbitovní architektura

Některá naše kamenická díla

NESTÁRNOUCÍ

Gabionové koše

KVALITNÍ, POZINKOVANÉ

Gabionové sítě